خبرگزاری فارس: دونالد ترامپ شامگاه جمعه در کاخ سفید از «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان استقبال و با او دیدار کرد.

به گزارش الحدث، رئیس جمهوری آمریکا گفت در دیدار با مرکل گفت با صدراعظم آلمان «گفت‌وگوهای خوبی» درباره ایران خواهد داشت.

وی گفت: «می‌دانم که گفت‌وگوهای خوبی در خصوص ایران خواهیم داشت، اما الزاماً انتظار خاصی درباره اینکه چه نتیجه‌ای حاصل می‌شود ندارم.»

ترامپ همچنین گفت که برای دیدار با «کیم جونگ اون»، رهبر کرده شمالی ۲ یا ۳ مکان یا سه مکان تعیین کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا به روابط کشورش با روسیه نیز اشاره کرد و گفت که «کسی در تعامل با پوتین سرسخت تر از او نبوده است».

ترامپ در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا اقدامات آشتی‌جویانه کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ممکن است نمایش باشد گفت: «فکر نمی‌کنم او دارد بازی درمی‌آورد. می‌دانید، اوضاع هیچوقت اینطوری نبوده است. هیچ‌وقت کار تا این حد پیش نرفته است. فکر نمی‌کنم هیچ‌وقت برای کسی اینقدر اشتیاق نشان داده باشد و دنبال توافق بوده باشد.»

وی سپس در اظهاراتی که احتمالاً به قصد انتقاد از دولت قبلی آمریکا بابت توافق هسته‌ای با ایران مطرح شد، گفت: «البته، با حرفتان موافقم. قبلاً با ایالات متحده بازی شده، چون رئیس‌جمهورتان فرد دیگری بود. ولی ما اجازه نمی‌دهیم با ما بازی شود. ما امیدواریم که به توافق دست پیدا کنیم. قبلاً با آمریکا بازی شد و کلاه سرش رفت. پول‌ها به باد می‌رفت و هیچ‌کس خبردار نمی‌شد. بعداً یک ساز و کار حاصل شد- اگر اسمش را توافق بگذارید، موافق نیستم. این اتفاق با ما دیگر نخواهد افتاد.»

«مایک پامپئو، وزیر خارجه جدید آمریکا هم همزمان با این اظهارات ترامپ در نشستی گفت در صورتی که در برجام «اصلاحات اساسی» انجام نشود، بعید است ترامپ در این توافق باقی بماند.

وی گفت: «بدون اصلاحات اساسی و رفع نقائص این توافق، بعید است او (ترامپ) در آن باقی بماند.»لینک منبع

مطلب ترامپ به مرکل: گفتگوی خوبی درباره ایران داریم در سایت مفیدستان.