با اینکه چند ماهی بیشتر تا معرفی رسمی نسل جدید گوشی‌ پیکسل کمپانی گوگل باقی نمانده، اما وبسایت Android Police تصاویری از ظاهر احتمالی این اسمارت‌فون را منتشر کرده است. این وبسایت سابقه درخشانی در انتشار تصاویر لو رفته از گوشی‌ها از جمله نکسوس و پیکسل XL را در کارنامه خود دارد اما باز هم احتمال متفاوت بودن ظاهر محصول نهایی با این تصاویر منتشر شده از Pixel XL 2017 وجود دارد. البته ممکن است نام این اسمارت‌فون به Pixel 2 XL هم تغییر کرده باشد. حال اگر این تصاویر واقعی باشند، به‌این نتیجه می‌رسیم که گوگل در بخش صفحه نمایش، به‌دنبال رقابت با شرکت‌های سامسونگ و ال‌جی است.

حاشیه‌های اطراف نمایشگر اولد پیکسل جدید نسبت مدل فعلی کاهش پیدا کرده‌اند و موجب شده ظاهر گوشی نسبت قبل کشیده‌تر و باریک‌تر دیده شود. البته شباهت این گوشی به گلکسی اس۸ سامسونگ را هم نباید نادیده گرفت چرا که لبه‌های نمایشگر این دستگاه هم به‌صورت خمیده طراحی شده‌اند. گفته‌ می‌شود شرکت ال‌جی وظیفه ساخت نمایشگر و بدنه‌ی پیکسل ۲۰۱۷ را بر عهده دارد و برخلاف پیکسل‌های ۲۰۱۶، شرکت اچ‌تی‌سی در تولید این گوشی نقشی نخواهد داشت.

اما ظاهر کلی این گوشی نسبت به مدل فعلی پیکسل تفاوت چندانی نداشته است و از آنجایی که گوگل شخصا مسئولیت طراحی این گوشی‌ها را برعهده دارد، این مسئله کاملا طبیعی و قابل درک است. حسگر اثر انگشت نیز همچنان در پشت گوشی قرار گرفته البته کمی سایز آن کوچکتر شده و کاملا درون بدنه‌ی آلومینیومی قرار گرفته است. دیگر نکته قابل توجه در پشت دستگاه هم لنز دوربین است که نسبت به مدل فعلی با افزایش سایز همراه بوده است. استفاده از یک لنز نشان می‌دهد با اینکه ال‌جی مسئولیت ساخت این گوشی را برعهده دارد اما ظاهرا گوگل از خیر دوربین‌های دوتایی گذشته است. یکی از دلایل محبوبیت گوشی‌های پیکسل امروزی، داشتن دوربین‌های دوتایی است، به‌همین دلیل در صورت استفاده از یک لنز در پیکسل ۲۰۱۷، احتمالا شاهد یکی از اشتباهات بزرگ گوگل در یکی دوسال اخیر خواهیم بود.

اما این تصویر هنوز هم بسیاری از سوالات طرفداران را بی‌پاسخ گذاشته است. آیا پیکسل جدید ضدآب خواهد بود؟ آیا از شارژ بی‌سیم پشتیبانی خواهد کرد؟ مشخصات فنی و تنوع رنگ پیکسل ۲۰۱۷ چگونه خواهد بود؟ اگر گوگل برنامه زمانی سال گذشته را دنبال کند، به‌احتمال زیاد اکتبر امسال شاهد رونمایی از نسل جدید پیکسل خواهیم بود. البته امیدواریم مشکلات پارسال در عرضه‌ی این محصول تکرار نشود و همچنین کیفیت بلوتوث دستگاه هم بالاتر رفته باشد.


موارد موضوعی مرتبطلینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب تصویر احتمالی گوشی پیکسل ایکس ال جدید در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :تصویر احتمالی گوشی پیکسل ایکس ال جدید
http://mofidestan.ir/%d8%aa%d8%b5%d9%88%db%8c%d8%b1-%d8%a7%d8%ad%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%84%db%8c-%da%af%d9%88%d8%b4%db%8c-%d9%be%db%8c%da%a9%d8%b3%d9%84-%d8%a7%db%8c%da%a9%d8%b3-%d8%a7%d9%84-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af/